Teşekkür etmek için en iyi çiçekler

Hydrangeas
ÇİÇEKLER DUYGULARIMIZIN EN BASİT VE GÜZEL DİLİDİR. TEŞEKKÜR ETMEK VE MİNETTARLIĞINIZI GÖSTERMEK İÇİN EN DOĞRU ÇİÇEKLERİN NELER OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Çiçek vermek, eski zamanlardan beri duyguları iletmenin bir yolu olmuştur. Roma, Mısır, Yunanistan ve Çin – tüm bu büyük medeniyetler hediye olarak ve minnettarlıklarını göstermek için çiçek verirlerdi. Türkler başlangıçta her çiçeğe özel bir anlam yüklemişler ve bu anlamlar tüm dünyaya yayılmıştır. Teşekkür etmek için bir buket çiçek gibisi yoktur ama siz hangi çiçekleri seçmelisiniz? Herhangi bir çiçeğin alıcı tarafından memnuniyetle karşılanacağından eminim, ancak bazıları teşekkür etmek için diğerlerinden daha özeldir.

Tatlı bezelye, çiçeklerin dilinde “hoş vakit geçirdiğim için size teşekkür ederim” der. Bu küçük güzellikler, göründükleri kadar tatlı kokarlar ve bir buket için farklı çiçeklerle aranjman yapmak için veya tek başlarına büyük bir demet halinde kullanılabilirler. Sizi mutlu gününüzde kutlama yemeğine çıkaran bir arkadaşınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisidir.

ORTANCALAR
Ortancanın anlamlarından biri de “anlayışınız için teşekkür ederim”dir. Bu, zor bir zamanda size yardımcı olan birine göndermek için iyi bir hediye olacaktır. Ortancalar mavi, pembe, beyaz ve şeftali rengindedir. Bütçeniz kısıtlıysa harikadırlar. Ayrıca iyi kururlar ve kuru aranjmanlarda yıllarca kullanılabilirler.
  • Çan Çiçeği
  • Krizantem
  • İris
  • Güller
Çan çiçeği (Çan çiçeği)

Bu güzel çiçekler fincan veya çan şeklindedir, bu nedenle çan çiçeğinin ortak adıdır. Genellikle beyaz, mavi, mor ve pembe renkte gelirler ve uzun sapları diğer çiçekleri çok iyi tamamlar. Campanulas, florigrafide minnettarlığı temsil eder.

Krizantem

Birine arkadaşlıkları için teşekkür etmek istiyorsanız, krizantemleri seçin. Krizantemler neşeyi temsil eder ve “sen harika bir arkadaşsın” derler. Bu dayanıklı kesme çiçekler gökkuşağı renklerinde mevcuttur, bu nedenle arkadaşınıza en sevdiği rengi gönderin.

İris

İris, bir arkadaşa teşekkür etmek için mükemmel bir başka çiçektir. İris, çiçeklerin dilinde “iltifatlarım” ve “arkadaşlığın benim için çok şey ifade ediyor” diyor. İris denince aklıma hemen mor olanlar geliyor ama beyaz, mavi, şeftali, pembe ve iki renkli renkleri de mevcuttur.

GÜL

Tam açmış bir buket gül, minnettarlığı temsil eder. Pembe, şeftali ve sarı özellikle teşekkür etmek için iyi renklerdir; pembe hayranlığı ve dostluğu, şeftali takdiri, sarı ise neşe ve dostluğu simgelemektedir. Bir düzine hoş kokulu gülle mutlu olmayacak birisi yoktur.

0
Gizlilik Ayarlarınız
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı tanımlama bilgilerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.